משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איזה גוון מתאים לכל צבע עיניים: הרשימה המלאה וכל ההסברים

בתחום של איפור מקצועי נהוג להתאים בין צבע העיניים לגוונים המתאימים. מלבד מאפרים העוברים קורס איפור מקצועי בו נלמדים ההבדלים בין הגוונים, גם לקוחות פרטיים יכולים לקבל טיפים לאיפור, וכך לצאת מהבית כשהאיפור מותאם בצורה מושלמת לצבע העיניים שלהם. בכל הקשור אל איפור מקצועי, גווני העיניים משפיעים על התוצאה הסופית לא רק בעת איפור ערב, אלא גם בעת איפור יומיומי. זו הסיבה שכדאי להתחיל בסקירה של סוגי הצבעים, החלוקה ביניהם ואופן השימוש שכדאי לעשות בהם, ולאחר מכן לבדוק איך וכיצד כל גוון איפור מתאים לצבע עיניים אחר.

סוגי הצבעים הקיימים בקרב מומחי איפור מקצועי

איפור מקצועי מבדיל בין שלושה סוגים של צבעי יסוד: צבעים חמים, צבעים קרים וצבעים נייטרליים. צבעים חמים הם אלו המורכבים מהצבע הצהוב, ובהם אפשר למצוא כתום, חרדל, חום, אדום צהבהב, ירוק, טורקיז ועוד. לעומת הצבעים החמים, צבעים קרים מורכבים בעיקר מן הצבע הכחול: סגול, ורוד, ירוק בקבוק, תכלת וכדומה. צבע של איפור מתקבל על ידי ערבוב בין שני סוגים צבעים, בעוד טון האיפור מתקבל על ידי ערבוב של צבע עם שחור, אפור ולבןהנחשבים לצבעים נייטראליים.

מה צבע העיניים שלכם?

מבחינת התאמת גוון האיפור לצבע העיניים, נביא כאן את החוקים הבסיסיים, אך מומלץ לזכור כי כל מאפרת יכולה לבחור בדרך ביטוי שונה. איפור מקצועי הוא תחום המבוסס על יצירתיות, ולכן ניתן לאפר את העיניים בדרכים שונות. עם זאת, ללא קורס איפור מקצועי קשה להשתמש בכלים בצורה נכונה, ולכן כדאי לשמור על ההתאמה הקונבנציונאלית.

·         עבור עיניים שחורות כל הצבעים מתאימים, וכן גם עבור עיניים חומות כהות.

·         עבור עיניים חומות בהירות עדיף להשתמש בצבעי שנהב, אפרסק, צבעים חומים, צהוב ובורדו. במידה ומעוניינים להבליט את העיניים, כדאי להשתמש בצבעים סגולים או ורודים.

·         עבור עיניים ירוקות הצבעים המתאימים הם ירוק, טורקיז וכחול, ועל מנת להבליט את צבע העיניים אפשר להשתמש גם בורוד, חום, אדום ובורדו.

·         בעלות עיניים כחולות יכולות להשתמש בגווני איפור בצבע כחול, ירוק וטורקיז. במידה והן מעוניינות להבליט את העיניים עדיף להשתמש בצבעי אפרסק, חום וכתום.

השיקולים הנוספים שכדאי לקחת בחשבון

מלבד החוקים הבסיסיים, ישנם שיקולים נוספים המהווים חלק בלתי נפרד בתחום איפור מקצועי. יש להבין את מטרת האיפור, ולהבחין בין איפור למסיבה לבין איפור לעבודה, למשל. מלבד צבע העיניים, גם לצבע העור ולצבע השיער יש משמעות, ולכן לא כדאי להסתמך על אספקט אחד בלבד במראה החיצוני. אם אתן מעוניינות באביזרים נלווים, התאימו את האיפור אליהם ואל שאר פריטי הלבוש. לבסוף, הרקע והתפאורה במקום אליו אתם עומדות להגיע עוזר גם הוא ביצירת הקשר, ולכן כדאי לקחת אותו בחשבון.

X